Showing all 6 results

 • Sort by
 • Filtr
  407 1 225 

  Země: Etiopie
  Region: Sidama
  Farma: Bensa
  Producent: Asefa Dukamo
  Nad. výška: 1900-2100 m.n.m.
  Odrůda: Heirloom
  Zpracování: Red Honey
  Chuťový profil: Jahody, borůvky, Ibišek
  Asefa Dukamo Korma je ředitelem a zakladatelem „Daye Bensa Coffee“ a tento lot je pojmenován po něm, na oslavu jeho dobré práce a přínosu celé kávové oblasti.
  Do regionu Sidama, který je samým srdcem kávové země, se Asefa přestěhoval, když se rozhodl založit rodinu.
  
Začal tady žít a pracovat ve městě Daye ve čtvrti Bensa a v roce 2002 zřídil mycí stanici Qonqana. Ve své době byla největší a nejpokročilejší stanicí v regionu a probíhala tam nejrůznější vzdělávací školení.
  Brzy nato postavil i druhou stanici na suché zpracování kávy. 
Díky neustálým inovacím a přibývajícím certifikacím, jsou jeho farmy častým cílem kávových profesionálů.
  Káva byla zpracována metodou „Red Honey“, která je v Etiopii poměrně vzácná.
  Používají speciální ruční loupačku umožňující perfektní kontrolu nad množstvím dužiny, která zůstane na kávovém zrnku. Po oloupání se zrnka 10 až 12 dní sušila na vyvýšených postelích.


 • 389 1 168 

  Země: Etiopie
  Region: Gedeo
  Stanice: Chelbessa, Danche
  Nad. výška: 1900-2200 m.n.m.
  Odrůda:
   1974-1975 JARC Selections & Local Landraces
  Zpracování: suché
  Certifikace: Organic

  Chuťový profil: Mango, broskev, krémové tělo, vůně lučních květin

  Káva pochází z oblasti Gedeb, nejjižnější části v regionu Gedeo.
  Komunita Worka Chelbessa je za poslední desetiletí známá produkcí velmi kvalitní kávy.
  Pro producenta Neguesse Debela proto byla jednou z prvních oblastí, kde chtěl investovat. V roce 2017 začal provozovat ve Worka Chelbessa první stanici a chvíli poté, v roce 2019 koupil další mycí stanici poblíž v  malé oblasti zvané Danche.
  Obě dvě jeho stanice konzistentně produkují excelentní promyté i naturálně zpracované kávy. Jsou jedinečné v tom, že u nich najdete šťavnatě sladké a plné tělo i lehčí citrusové a květinové tóny, které jinak najdete spíše u lehčích a méně sladkých káv.

 • 389 1 168 

  Země: Etiopie
  Region: Sidama
  Zpracovatelský závod: Bombe
  Producent: Asefa Dukamo
  Nad. výška: 2000-2400 m.n.m.
  Odrůda: Heirloom
  Zpracování: Promyté, suchá fermentace (dry fermentation)
  Chuťový profil: Sladké meruňky, jasmín, bergamot, černý čaj s medem
  Stanice Bombe se nachází severně od vesnice Shantewene a je součástí „Daye Bensa Coffee“.
  Farmáři, kteří dodávají kávu do tohoto zpracovatelského závodu, ji pěstují vysoko v krásném a bujném pohoří zvaném Bombe a odtud tedy pochází název.
  Díky skvělé organizaci Bombe ji využívají producenti z komunit Shantawene, Bombe a Keramo své nejlepší třešně na místo Bombe.
  Speciální zpracování (promyté se suchou fermentací), je variací na tradiční promytý způsob, ale využívá o hodně méně vody a je proto mnohem příznivější k živitnímu prostředí.
  Tento způsob převzal majitel Asefa Dukamo z Guatemaly, kde jeho syn Kenean navštívil farmu La Esperanza v regionu Antigua a ohromilo ho jejich zpracování. (Los Volcanes Coffee)
  Káva se klasicky zbavila slupky i dužiny, ale následná fermentace probíhala v klimaticky řízených nádržích za sucha. Díky tomuto teplému a suchému prostředí, začíná káva fermentovat velmi brzy a to se projeví komplexností a výraznou sladkostí v chuti.
 • 389 1 168 

  Země: Guatemala
  Region: Huehuetenango
  Farma: La Montaña
  Nad. výška: 
  1700-1950 m.n.m.
  Odrůda: Bourbon a Caturra
  Zpracování: promyté s prodlouženou fermentací
  Certifikace: Organic

  Chuťový profil: sušené jahody, karamel, mléčná čokoláda

  Erika Sanchez vlastní 2,5 ha půdy v oblasti San Antonio Huista ve známém regionu Huehuetenango. Na své farmě La Montaña pěstuje kávu odrůd Caturra, Bourbon a Pache.
  Metoda fermentace kterou Erika používá je jedinečná a učí se ji i ostatní farmáři z okolí, členové sdružení ACODIHUE (Sdružení pro integrační rozvojovou spolupráci Huehuetenango).
  Erika nechává kávu za kontrolovaných podmínek sušit déle, aby tak zdůraznila její ovocné vlastnosti.
  Erika je také součástí skupiny Red de Mujerez (anglicky – Network of Women). Tvoří ji 830 žen – producentek, které buď ovdověly během občanské války nebo jejich manželé uprchli ze země během kávové krize v zemi v letech 2001-2004. V komunitě se hovoří celkem 8 různými mayskými jazyky, což ukazuje rozmanitost kultury a jazyka v této oblasti Guatemaly. Farmářky spojuje také organické pěstování, výroba a používání přírodních hnojiv a metody likvidace rzi a škůdců. Sdružení ACODIHUE, stejně jako importér Falcon Coffee podporuje farmářky školením v metodách ekologického pěstování a zlepšování kvality produkce.

 • 424 1 274 

  Země: Honduras
  Region: Copan
  Farma: El Triunfo
  Nad. výška: 
  1200 m.n.m.
  Odrůda: Parainema
  Zpracování: suché, 72h macerace

  Chuťový profil: Mučenka, Cherry Cola, krémové tělo

  Malá farma El Triunfo se nachází na dvou hektarech půdy v oblasti Las Pacayas v Corquin v regionu Copan. Majitelka Yolanda Urrea Arita řídí farmu spolu s manželem Luisem a třemi syny.
  Společně věří, že klíčem ke kvalitě je synergie kávy s okolním prostředím.
  Na farmě hospodaří biodynamicky a podporují biologickou rozmanitost. Většina plochy je zarostlá původními a ovocnými stromy, které přitahují spoustu volně žijících živočichů od ptáků po divoké kočky.
  Na farmě také pěstují zeleninu a chovají krávy.
  Náš mikrolot je zpracovaný naturálně v závodě Aruco, který se nachází nedaleko – v 800 m.n.n., kde je sušší a stabilnější klima, pro zpracování kávy lepší.
  Kávové třešně tady nejprve umyjí a vytřídí ty nezralé. Potom je umístí do utěsněných sudů, kde se vytvoří prostředí bez kyslíku a může probíhat fermentace a macerace kávy. Sleduje se teplota a udržuje mezi 22 – 25C. Po ukončení macerace, která u naší kávy probíhala 72h, se káva suší na vyvýšených postelích po dobu 20 – 30 dní a každou hodinu se otáčí.

 • 300 903 

  Země: Peru
  Region: Cajamarca, Jaén, Huabal
  Farma: El Paraíso
  Nad. výška: 1850 – 2050 m.n.m.
  Odrůda: mix odrůd
  Zpracování: promyté

  Chuťový profil: Ovocný čaj, třtinový cukr, muškátový oříšek, máslová dochuť

  El Paraíso je vesnice v okrese Huabal v regionu Cajamarca. Centrum vesnice leží na vrcholu malé hory ve výšce 2000 m.n.m. kde jsou nádherné výhledy na všechny strany a odtud jistě pochází i název vesnice, který v překladu znamená “ráj”.
  Místní producenti pěstují především odrůdy Caturra, Bourbon a Catimor, které mixují dohromady. Kávové farmy jsou rozprostřeny okolo centra vesnice ve výšce 1850 – 2050 m.n.m.

  Producenti z El Paraíso mají úžasnou kávu a obrovský potenciál, avšak velmi těžké podmínky. Už mnoho let prodávají kávu přes tzv. “zprostředkovatele” za hodně nízké ceny.
  Kávová odrůda Catimor, kterou tady velmi propaguje vláda i nadnárodní kupci, je adaptovaná na nižší nadmořské výšky a na místních farmách produkuje často jen listy. Farmáři jsou špatně informováni ohledně správy farmy, prořezávání rostlin a používání chemických hnojiv a herbicidů.
  Zaměstnanci Falcon Coffees pracují v severním Peru již několik let a dělají zde velmi dobrou práci. Snaží se o napravení všech chyb, zlepšení kvality kávy i zvýšení finančního ohodnocení farmářů. Založili vlastní sklad kávy v Jaénu a mohou tak nakupovat kávu přímo od producentů. Jedině takto se prémie za vyšší kvalitu kávy dostanou přímo k nim.

  Díky tomu, že Huabal pokrývá několik pohoří, klimatické podmínky jsou tady velmi rozmanité. Některé oblasti mají vlhké klima s červenou “africkou” půdou, jiné jsou suché a horké. I proto jsou kávy z této oblasti v chuti velmi rozmanité a komplexní.

   

No products were found matching your selection.

Navigation

Vítejte u nás!

Heslo bude odesláno na vaši emailovou adresu.

Vaše osobní údaje budou použity ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu, ke správě přístupu do vašeho účtu a k dalším účelům popsaným na stránce ochrana osobních údajů.

Už máte účet?

Rychlý náhled

Close

Kategorie

Košík

Close